ATMEGA48-20MMU
MFR.Part #
ATMEGA48-20MMU
JLCPCB Part #
C1337640
Package
VQFN-28(4x4)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 2.7V~5.5V 20MHz 23 256Byte 4KB 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH VQFN-28(4x4) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS