ATMEGA16U4-AUR
MFR.Part #
ATMEGA16U4-AUR
JLCPCB Part #
C2052846
Package
TQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 1.25KB 10bit 16KB 16MHz 2.7V~5.5V 26 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH TQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS