ATMEGA16M1-15AZ
MFR.Part #
ATMEGA16M1-15AZ
JLCPCB Part #
C3225582
Package
TQFP-32(7x7)
Description
-40℃~+125℃ 16KB 16MHz 1KB 2.7V~5.5V 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH TQFP-32(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS