ATMEGA168-20AUR
MFR.Part #
ATMEGA168-20AUR
JLCPCB Part #
C2053963
Package
TQFP-32(7x7)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16KB 1KB 2.7V~5.5V 20MHz 23 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH TQFP-32(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS