ATMEGA164P-20PQ
MFR.Part #
ATMEGA164P-20PQ
JLCPCB Part #
C1341983
Package
PDIP-40
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16KB 1KB 2.7V~5.5V 20MHz 32 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH PDIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS