ATMEGA164P-20MQ
MFR.Part #
ATMEGA164P-20MQ
JLCPCB Part #
C1340641
Package
VQFN-44(7x7)
Description
-40℃~+105℃ 10bit 16KB 1KB 2.7V~5.5V 20MHz 32 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH VQFN-44(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS