AT90USB162-16MUR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
AT90USB162-16MUR
JLCPCB Part #
C2053411
Package
QFN-32-EP(5x5)
Description
-40℃~+85℃ 16KB 16MHz 2.7V~5.5V 22 512Byte 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH QFN-32-EP(5x5) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS