AT89LP51RC2-20PU
MFR.Part #
AT89LP51RC2-20PU
JLCPCB Part #
C3231810
Package
PDIP-40
Description
-40℃~+85℃ 1.375KB 10bit 2.4V~5.5V 20MHz 32KB 37 51 Family 8 Bit Built-in FLASH PDIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS