AT89LP51RC2-20JU
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
AT89LP51RC2-20JU
JLCPCB Part #
C614050
Package
PLCC-44(16.6x16.6)
Description
-40℃~+85℃ 1.375KB 10bit 2.4V~5.5V 20MHz 32KB 40 51 Family 8 Bit Built-in FLASH PLCC-44(16.6x16.6) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS