AT89LP2052-20SU
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
AT89LP2052-20SU
JLCPCB Part #
C614905
Package
SOIC-20-300mil
Description
-40℃~+85℃ 15 2.4V~5.5V 20MHz 256Byte 2KB 51 Family 8 Bit Built-in FLASH SOIC-20-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS