AT89C51RC-24JU
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
AT89C51RC-24JU
JLCPCB Part #
C1337596
Package
PLCC-44(16.6x16.6)
Description
-40℃~+85℃ 24MHz 32 32KB 4V~5.5V 51 Family 512Byte 8 Bit Built-in FLASH PLCC-44(16.6x16.6) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS