AT89C2051-12SU
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
AT89C2051-12SU
JLCPCB Part #
C614903
Package
SOIC-20-300mil
Description
-40℃~+85℃ 128Byte 12MHz 15 2.7V~6V 2KB 51 Family 8 Bit Built-in FLASH SOIC-20-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS