AT24C512W-10SI-2.7
MFR.Part #
AT24C512W-10SI-2.7
JLCPCB Part #
C19507669
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃ 100,000 Cycles 1MHz 2.7V~5.5V 40 Years 512Kbit 5ms I2C SOIC-8 EEPROM