AT24C256W-10SI-1.8
MFR.Part #
AT24C256W-10SI-1.8
JLCPCB Part #
C19437174
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃ 1,000,000 cycles 1.8V~3.6V 100kHz 256Kbit 40 Years 5ms I2C SOIC-8 EEPROM