5KP170CAE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
5KP170CAE3/TR13
JLCPCB Part #
C3703436
Description
-55℃~+175℃ 170V 18.5A 189V 275V 2uA 5kW Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS