1N4742PE3/TR12
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
1N4742PE3/TR12
JLCPCB Part #
C6047340
Package
DO-204AL(DO-41)
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 12V 1W 5uA@9.1V 700Ω 9Ω ±10% DO-204AL(DO-41) Zener Diodes ROHS