SMDJ170A
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMDJ170A
JLCPCB Part #
C3713600
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 10.91A 170V 189V 275V 3kW TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS