SMAJ250A
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMAJ250A
JLCPCB Part #
C3719753
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 250V 279V 400W 405V 5uA 990mA TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)