MG6229D4-18
MFR.Part #
MG6229D4-18
JLCPCB Part #
C48678129
Package
DFN-4L(1x1)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 300mA 500nA 560mV@(300mA) 6V 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DFN-4L(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS