SP6201EM5-L-1-8/TR
Extended
Manufacturer
MaxLinear
MFR.Part #
SP6201EM5-L-1-8/TR
JLCPCB Part #
C32021
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 200mA 500mV@(200mA) 500uA 6V 78dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS