SLF10N70C
Extended
Manufacturer
Maplesemi
MFR.Part #
SLF10N70C
JLCPCB Part #
C556721
Package
TO-220F-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 10A 25nC@10V 2V 42.2W 700V 8.3pF 890pF 900mΩ@10V TO-220F-3 MOSFETs ROHS