MSP151AUJZ-1.8-R7
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
MSP151AUJZ-1.8-R7
JLCPCB Part #
C49375268
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 1.8V 280mV@(100mA) 300mA 6V 70dB@(1kHz) 70uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS