LNZ8F6V8T5G-MS
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
LNZ8F6V8T5G-MS
JLCPCB Part #
C3018907
Package
SOD-882
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 200mW 40Ω 500nA@3.5V 6.46V~7.14V 6.8V 60Ω SOD-882 Zener Diodes ROHS