BZX84C15
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
BZX84C15
JLCPCB Part #
C5359915
Package
SOT-23
Description
1 Independent 100nA 13.8V~15.6V 15V 200Ω 300mW 30Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS