BZT52B6V8S
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
BZT52B6V8S
JLCPCB Part #
C18547707
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 200mW 4uA 6.66V~6.94V 6.8V 80Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS