BZT52B16S
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
BZT52B16S
JLCPCB Part #
C18547714
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA 15.68V~16.32V 16V 200mW 200Ω 40Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS