AP2204K-3.3TRG1(MS)
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
AP2204K-3.3TRG1(MS)
JLCPCB Part #
C20627184
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.2uA 24V 3.3V 420mV@(100mA) 500mA 70dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS