AP2125K-2.8TRG1(MS)
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
AP2125K-2.8TRG1(MS)
JLCPCB Part #
C22365430
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 120uVrms 2.8V 230mV@(300mA) 2uA 300mA 5.5V 80dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS