SMAJ160A
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
SMAJ160A
JLCPCB Part #
C5189768
Package
SMA
Description
1.55A@10/1000us 160V 197V 1uA 259V 400W@10/1000us TVS Unidirectional SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS