MIC5524-3.3YMT-TZ
MFR.Part #
MIC5524-3.3YMT-TZ
JLCPCB Part #
C621394
Package
DFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 260mV@(500mA) 3.3V 38uA 5.5V 500mA 80dB@(100Hz) 80uVrms Fixed Over Current Protection Positive DFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS