MS40N25HGE0
Extended
Manufacturer
MASPOWER
MFR.Part #
MS40N25HGE0
JLCPCB Part #
C19724659
Package
TO-263
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 100mΩ@10V 158W 250V 3.3nF 3.5V 40A 650pF 82pF 87nC@10V TO-263 MOSFETs ROHS