MS20N50FS
Extended
Manufacturer
MASPOWER
MFR.Part #
MS20N50FS
JLCPCB Part #
C5353704
Package
TO-220F
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 2.85nF 200mΩ@10V 20A 260pF 31.7W 48.7nC@10V 4V@250uA 500V 7pF TO-220F MOSFETs ROHS