VBO40-08NO6
MFR.Part #
VBO40-08NO6
JLCPCB Part #
C3590673
Package
SOT-227B
Description
-40℃~+150℃ 1.15V@20A 300uA@800V 345A 40A 800V Single-Phase Rectifier SOT-227B Bridge Rectifiers ROHS