MCD26-14IO8B
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
MCD26-14IO8B
JLCPCB Part #
C17356899
Package
TO-240AA
Description
-40℃~+125℃ 1 Unidirectional Thyristor and 1 Diode 1.4kV 1.5V 100mA 200mA 50A TO-240AA Thyristors (SCR)/Modules ROHS