MCC56-16IO1B
MFR.Part #
MCC56-16IO1B
JLCPCB Part #
C3614777
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1.5V 1.6kV 100A 100mA 2 SCR 200mA TO-240AA Thyristors (SCR)/Modules ROHS