IXFX240N15T2
MFR.Part #
IXFX240N15T2
JLCPCB Part #
C3281047
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.25kW 150V 240A 270pF 32nF 460nC@10V 5.2mΩ 5V N-Channel TO-247-3 MOSFETs ROHS