IXFT96N20P
MFR.Part #
IXFT96N20P
JLCPCB Part #
C3291226
Package
TO-268AA
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.02nF 145nC@10V 200V 24mΩ@10V 270pF 4.8nF 5V 600W 96A N-Channel TO-268AA MOSFETs ROHS