IXFP36N20X3M
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
IXFP36N20X3M
JLCPCB Part #
C3290262
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.2pF@25V 200V 21nC@10V 280pF 36A 36W 4.5V@500uA 45mΩ@10V N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS