IXFK78N50P3
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
IXFK78N50P3
JLCPCB Part #
C461327
Package
TO-264-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.13kW 147nC@10V 3V 500V 5pF 68mΩ@10V 78A 9.9nF TO-264-3 MOSFETs ROHS