IXFH52N50P2
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
IXFH52N50P2
JLCPCB Part #
C3290789
Package
TO-247
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 113nC@10V 120mΩ 4.5V 500V 52A 6.8nF 695pF 960W N-Channel TO-247 MOSFETs ROHS