DPG30C400HB
MFR.Part #
DPG30C400HB
JLCPCB Part #
C497167
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+175℃ 1 Pair Common Cathode 1.38V@15A 15A 190A 1uA@400V 400V 45ns 90W TO-247-3 Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS