DPG20C400PN
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
DPG20C400PN
JLCPCB Part #
C17325691
Package
TO-220ABFP
Description
-55℃~+175℃ 1 Pair Common Cathode 1.32V@10A 10A 150A 1uA@400V 35W 400V 45ns TO-220ABFP Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS