WSTM0805QLR165FNR
MFR.Part #
WSTM0805QLR165FNR
JLCPCB Part #
C20350373
Description
165mΩ 750mW Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS