WSTC0805QLR012FNR
MFR.Part #
WSTC0805QLR012FNR
JLCPCB Part #
C20350322
Package
0805
Description
12mΩ 500mW Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS