WSTC0603DLR016FNR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
WSTC0603DLR016FNR
JLCPCB Part #
C20350305
Package
0603
Description
16mΩ 333mW Current Sense Resistor ±1% ±75ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS