WPB2512QLR016FYR
MFR.Part #
WPB2512QLR016FYR
JLCPCB Part #
C20350219
Description
16mΩ 2W Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS