TP5KP58A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
TP5KP58A
JLCPCB Part #
C1976947
Package
P600
Description
-55℃~+150℃ 2uA 54.5A 58V 5kW@10/1000us 64.4V 93.6V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS