SMCJ110A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ110A
JLCPCB Part #
C1973058
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 110V 135V 177A@10/1000us 177V 1uA IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS