SMAJ188A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMAJ188A
JLCPCB Part #
C3720852
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-65℃~+150℃ 1.4A 188V 1uA 209V 304V 400W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS