0460.500UR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
0460.500UR
JLCPCB Part #
C187576
Package
SMD,7.2x4.3mm
Description
-55℃~+125℃ 125V 125V 500mA 50A Surface Mount Fuse SMD,7.2x4.3mm Disposable fuses ROHS